Preživetje v študentski džungli: od srednje šole do prve zaposlitve
Anja Gruden, univ. dipl. psih.
Maruša Naglič, univ. dipl. psih. in kognitivno-vedenjska terapevtka
Urška Filipič
Jan Korenjak
Dogodek bo potekal v sredo, 9. oktobra 2024, ob 18.00 v Rožna Kuh’na.
Na okrogli mizi bomo govorili o izzivih, ki jih prinašata prehod na fakulteto in v odraslo življenje. Govorili bomo o osamosvajanju od družine, prilagajanju na novo okolje, skrbi za duševno in socialno zdravje, ter iskanju pomoči ob težavah, kot so anksioznost in depresivnost. Razpravljali bomo tudi o tem, kako skrbeti za duševno zdravje ob prehodu iz srednje šole na fakulteto ter iz fakultete v prvo službo.
Vabljeni vsi, ki želite izvedeti več o teh ključnih življenjskih prehodih ter dobiti koristne informacije!
Dogodek bo potekal v sredo, 9 10. 2024, ob 18.00 v Rožni Kuh’ni (Svetčeva ulica 9, Ljubljana).
Kdo bo z nami?
Anja Gruden, univ. dipl. psih.
Anja Gruden je univ. dipl. psihologinja, ki sodeluje kot svetovalka na Psihosocialni svetovalnici za študentsko populacijo že 7 let.
Vse svoje delovne izkušnje je pridobivala v kontekstu napjrej neformalnih izobraževanj in mladinskih ustvarjalno-gledaliških projektov, nato pa iz polja javnega šolstva, in sicer je predhodno delala kot svetovalna delavka – psihologinja tako v vrtcu, osnovni šoli, kot na srednješolskem vzgojnemu zavodu, sedaj pa je kot asistentka zaposlena na Oddelku za socialno pedagogiko na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Trenutno piše doktorsko nalogo na socialni pedagogiki v povezavi z ustvarjalnim in transformativnim potencialom edukacijskih skupin. Da jo zanima transformacija, pa je razvidno tudi iz njenega zaključevanja specializacije iz psihoterapije na Inštitutu Ipsa.
Maruša Naglič, univ. dipl. psih. in kognitivno-vedenjska terapevtka
Maruša Naglič je univerzitetna diplomirana psihologinja in akreditirana kognitivno-vedenjska terapevtka. Na NIJZ je zaposlena kot vodja področja preventivnega dela v šolah po programu To sem jaz.
Urška Filipič
Urška je študentka psihologije, ki jo zanimajo različne stvari in z veseljem reče “da” najrazličnejšim aktivnostim, predvsem izvajanju delavnic, raziskovanju ali pripravi vsebin za družbena omrežja. Prosti čas najraje preživlja na kosilu s prijateljicami, na kavi ali na balkonu študentskega doma ali na folklori – ko pa je čisto sama in ima čas, z veseljem prebira šundt književnost ali si vzame čas za tek.
Jan Korenjak
Jan je študent psihologije, ki je pravkar dokončal prvo stopnjo. Svoj prosti čas najraje zapolni z branjem knjig.