Med delom in zasebnim življenjem - Kako ju uskladiti in se izogniti izgorelosti?
prof. dr. Eva Boštjančič
Eva Virc
Urška Golob
Dogodek bo potekal v četrtek, 10. oktobra 2024, ob 16.20 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Izgorelost 😣 – vedno bolj pereča tema, o kateri bodo tri strokovnjakinje iz različnih področij razpravljale na naši okrogli mizi. Delile bodo svoje osebne izkušnje, strokovna mnenja in praktične nasvete za prepoznavanje in obvladovanje izgorelosti, tako na osebni kot na organizacijski ravni. 😊
Okrogla miza bo priložnost za poglobljeno razpravo o tej pomembni tematiki, z izmenjavo konkretnih predlogov za boljše upravljanje stresa in zmanjševanje tveganja za izgorelost.
Dogodek bo potekal v četrtek, 10 10. 2024, ob 16.20 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani (Aškerčeva cesta 2, Ljubljana).
Kdo bo z nami?
prof. dr. Eva Boštjančič
Eva Boštjančič je redna profesorica za psihologijo dela in organizacije na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete (Univerza v Ljubljani). Raziskovalno se ukvarja s področjem talentov, medkulturno inteligentnostjo in vodenjem v organizacijskem okolju, z vračanjem na delo po izgorelosti oz. po daljši bolniški odsotnosti idr. Ob tem tudi svetuje, vodi delavnice, predava zaposlenim v gospodarstvu in javnem sektorju ter ureja spletno stran www.psihologijadela.com.
Eva Virc
Eva Virc je doktorska študentka filozofije na Univerzi v Ljubljani in dodiplomska študentka psihoterapevtske znanosti na SFU Ljubljana. Po diplomi in magisteriju iz filozofije ter pridobljeni licenci Viktor Frankl Institute Vienna za izvajanje psihoterapije logoterapije, se je usmerila v fenomenološko teoretsko raziskovanje in razumevanje fenomenoloških mehanizmov psihoterpaije, z namenom poglobljenega razumevanja psihoterapevtskega dela.
Urška Golob
Urška Golob zase pravi, da je motivirana radovednica, ki verjame v moč vseživljenjskega učenja. Že od nekdaj jo fascinirajo ljudje in njihovo vedenje, kar se je organsko prepletalo z njeno kariero. Svojo pot je začela v prodaji, kjer se je naučila pomembnih lekcij o jasnem načrtovanju ciljev in poti do njih. Poleg tega je spoznala, kako ključnega pomena je skrbeti za svoje fizično in duševno zdravje na tej poti in ravno slednje jo je pripeljalo v vode transkacijske analize, ki je zelo pomembno orodje pri njenem delu. V poslovnem svetu ljudje je to tista spremenljivka, ki jo je vedno znova navduševala, kar jo je pripeljalo do logičnega koraka v HR.
Kot pripadnica prve generacije slovenskih managerk sreče je predana ustvarjanju okolja, kjer se prepletata zavzetost in zavest o tem, da je vsak posameznik odgovoren za svoj osebnostni in profesionalni razvoj. Verjame, da uspešna organizacija temelji na tem, da podjetje spodbuja rast svojih ljudi, da v center svojih odločitev postavlja prav človeka, a tudi na tem, da posamezniki prevzamejo odgovornost za svoje napredovanje in izpopolnitev. Le s takšno sinergijo namreč lahko ustvarjamo trajnostno uspešne zgodbe.